Sport w LO XI

Witamy na stronie sportowej LO XI we Wrocławiu

Spotkanie z Maurício Camargo Limą i Gibą

18 czerwca klasy sportowe naszego LO były na spotkaniu ze światowej sławy siatkarskimi gwiazdami: Maurício Camargo Limą i Gibą. Uczestnicy tego spotkania mogli zarówno dowiedzieć się czegoś więcej z życiorysów naszych gwiazd jak i zagrać razem z Limą i Gibą krótki mecz. Spotkanie było bardzo ciekawe, siatkarze opowiadali o swoich karierach i życiu codziennym. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, że mogli spędzić czas z zawodnikami takiej klasy.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Ponadgimnazjalnych

29.06.18 odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła wystawiła liczną i silną reprezentację, co zaowocowało wysokim 3 miejscem wśród szkół wrocławskich i 6 na Dolnym Śląsku. Również indywidualnie nasi uczniowie uzyskali bardzo wartościowe wyniki:

1. Srebrny medal zdobyła sztafeta 4 x 100 m w składzie:

2. Filip Fiałkowski, Kacper Wieczorek, Maciej Buławski, Maciej Aleksiuk

3. Brązowy medal:

4. Kacper Wieczorek na 110 m przez płotki

5. Czwarte miejsca zajęli:

6. Maciej Aleksiuk na 200 m,

7. Kinga Podkowa na 100 m

8. Maciej Buławski na 400 m.

Trener: Tomasz Marszewski.

Zapraszamy na fotorelację.

Uczeń LO XI Mistrzem Polski

Z radością informujemy, że Norbert Rybak w sobotę 19.05.2018 na Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ITF został Mistrzem Polski w konkurencji "Walki light-contact Juniorzy" zdobywając złoty medal oraz Wicemistrzem Polski w "Układach formalnych Juniorzy 10-4 cup" zdobywając srebrny medal. Zapraszamy na fotorelacje.

"Przewietrz się na Olimpijskim"

W sobotę 27 maja odbyła się na Stadionie Olimpijskim akcja "Przewietrz się na Olimpijskim". Wrocławska AWF zaproponowała całą gamę dyscyplin sportowych, w których można było sprawdzić swoje umiejętności.Uczniowie naszego gimnazjum w składzie : Dorian Wieczorkowski, Jakub Siborowski, Daniel Barański i Andrzej Józenków wzięli udział w streetball-u i wygrywając wszystkie mecze zajęli I miejsce, zdobywając puchar i drobne nagrody. Mimo upału i długiej rywalizacji pokazali waleczność i decydujący mecz wygrali różnicą 1 punktu.W tym czasie na stadionie rywalizowały dzieci i młodzież w Akcji " Uruchamiamy Dzieciaki ". Ich zadaniem było przebiec tzw. test Coopera czyli 12 minut biegu pokonując jak najdłuższy dystans.Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kiwacka, Jakub Wojciechowski oraz zdobywczyni 3 miejsca wśród czternastolatek Natalia Chaikh-Ali . Gratulacje!

Zapraszamy na fotorelacje.

Opiekunem uczniów była Anna Domaradzka-Żyła

Gimnazjów w Lekkiej Atletyce

25 maja odbyły się Mistrzostwa Strefy Wrocławskiej Gimnazjów w Lekkiej Atletyce. Srebrny medal sztafety 4 x 100 chłopców w składzie: Filip Michalski, Dawid Kromer, Andrzej Józeńków i Kuba Siborowski z bardzo dobrym czasem 47,9. Brązowy medal Andrzeja Józeńkowa na 200 ppł z rek. życiowym 29,8 oraz 4 miejsce Kuby Siborowskiego w skoku wzwyż 1,65 - rek. życiowy. Zapraszamy na fotorelacje.

Wrocławska Olimpiada Młodzieży

12 i 13 maja na stadionie olimpijskim odbyła się Wrocławska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce.

Nasi uczniowie zdobyli 3 medale:

Kacper Wieczorek złoty medal w biegu na 110 przez płotki

Julia Horoszkiewicz brązowy medal w biegu na 400 m

Filip Fiałkowski brązowy medal w biegu na 100 m

Ponadto uczestniczyli w zawodach ustanawiając nowe rekordy życiowe:

Paweł Sitkowski, Wiktoria Szafran, Andrzej Józeńków. Zapraszamy na fotorelację.