II Turniej Scrabble na Wielkiej Wyspie - 7.03.2014

7 marca 2014 o godz. 9.00 rozpoczęła się II edycja turnieju skrablowego na Wielkiej Wyspie „Marcowe harce na planszy”. Tak, jak w ubiegłym roku  organizatorką turnieju była p. Czesława Pawłowska, której z pomocą pośpieszyła p. Anna Domaradzka-Żyła. Obie panie to scrabblistki należące do Wrocławskiego Klubu Scrabble „Siódemka”.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie LO XI, G 13, G 19 i G 20 w łącznej liczbie 36 zawodników. A było o co walczyć: puchar Dyrektora ZS 19, nagrody rzeczowe (m.in. gry logiczne, kalendarze, gadżety skrablowe, książki). Fundatorami nagród byli: Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, ZS 19, Program Scrabble w Szkole oraz organizatorka turnieju.

Pierwsza runda przebiegła dość spokojnie.  W miarę upływu czasu i rozgrywania kolejnych rund coraz częściej podczas przerw słychać było dyskusje o rozegranej partii, o położonych na planszy słowach oraz o tym, jak można było zagrać. Na planszach pojawiały się różne słowa, te ogólnie znane i te nieznane, a także te nieistniejące…

„Najdroższym ruchem” było ułożenie słów NOCY/SZYLING (81 pkt).

Najwyższy wynik uzyskany przez zawodnika: 381 pkt.

Największe emocje towarzyszyły grze na pierwszym stole w czwartej rundzie.  Była to walka o I miejsce, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po ostatnim ruchu – przegrał zawodnik, któremu na stojaku zostały litery Ź i W. Wynik tej partii to 296:289. Przegrany uplasował się na III miejscu w końcowej klasyfikacji.

LO XI obroniło I miejsce z zeszłego roku. W turnieju zwyciężyła Martyna Błaszczyk z klasy 3d, drugie miejsce zajął Dawid Fleischer z G 13, a trzecie Ignacy Belof z G 20 (przeciwnik Martyny w rundzie IV). Martyna otrzymała również dyplom i nagrody w kategorii: najlepsza zawodniczka. Martyna  wygrała wszystkie partie, zdobywając w sumie 1153 pkt.

Dyplom i nagrody rzeczowe otrzymał także Bartłomiej Skinderowicz autor „najdroższego ruchu”.

Wszyscy pozostali uczestnicy turnieju otrzymali nagrody pocieszenia.

Organizatorzy turnieju składają podziękowania Wrocławskiemu Klubowi Scrabble „Siódemka”.

a w szczególności Panu Grzegorzowi Wiączkowskiemu za profesjonalne sędziowanie.

Pierwsza dziesiątka turnieju:

Imię i nazwisko