Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia

XX Dolnośląski Festiwal Nauki 2017

Zawody w boule

Wymagający nauczyciel to lubiany nauczyciel

Nagroda prezydenta Wrocławia

Szkolne otrzęsiny

Przygotowanie do Święta Patrona Szkoły

Święto Patrona

Mistrzostwa Szkoły w Szachach

Wycieczka do huty szkła

Bieg wild run

Radosna Parada Niepodległości

Konkurs angielski

Mistrzostwa Wrocławia Gimnazjum i Liceum w Szachach

Kampania edukacyjna HIV/AIDS

Obchody Święta Niepodległości

Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

XX Konkurs Plastyczny

Licealiada w siatkówce

Pokaz mundurów

Uroczystość upamiętniająca ofiary stanu wojennego

Made in Wroclaw

Test coopera

Orzeł Biały

Wiosenny Turniej Szachowy dla Gimnazjalistów

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

Orzeł Biały Nasza Duma

Goście z Włoch

Rekrutacja 2018/19

KLASA BIOLOGICZNA

Klasa o profilu biologicznym to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Od  roku szkolnego 2018/2019  wzbogacamy ją o profil geograficzny.

Propozycja takiej klasy skierowana jest do uczniów interesujących się biologią i chemią. To idealne miejsce dla tych, co lubią zgłębiać tajniki zdrowego stylu życia, naturalnej pielęgnacji ciała, chcą ratować zdrowie i życie innym poprzez zdobywanie wiedzy z zakresu fizjoterapii i ratownictwa medycznego.

Do tego profilu przypisany jest również unijny projekt matematyczno-przyrodniczy Eko-eksperyment. Przedmioty matematyczne połączone będą z edukacją o przedsiębiorczości, przedmioty przyrodnicze z edukacją ekologiczną. Projekt obejmie zajęcia pokazujące jak zyskana wiedza przydaje się w różnych dziedzinach życia codziennego. Ponadto poprzez pokazywanie możliwości, pobudzanie kreatywności i osobistej przedsiębiorczości specjaliści wyposażą młodzież w umiejętności skutecznego wykorzystywania nabytej wiedzy. Warsztaty będą prowadzone z wykorzystaniem pokazów eksperymentalnych, symulacyjnych gier zespołowych. Program ma na celu podniesienie efektywności  nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz wzrost świadomości ekologicznej i odpowiedzialności społecznej.

Klasa biologiczna będzie współpracować z Uniwersytetem Medycznym i Przyrodniczym oraz Politechniką Wrocławską. Uczniowie, ze względu na posiadane przez nas nowocześnie wyposażone pracowanie chemiczną i biologiczną,  będą nie tylko wykonywać dużo eksperymentów w trakcie zajęć szkolnych, ale także na uczelniach wyższych. Dodatkowo uczniowie biorą udział w zajęciach organizowanych przez ogród zoologiczny.

Absolwenci tej klasy mogą kontynuować naukę na atrakcyjnych kierunkach studiów oferowanych przez min. Uniwersytet Medyczny, Przyrodniczy, Wrocławski, Politechnikę Wrocławską czy Akademię Wychowania Fizycznego.

• Sugerowane przedmioty rozszerzone : biologia, chemia
  • Przedmioty uzupełniające : historia i społeczeństwo
  • Pierwszy język obcy dla uczniów kontynuujących : język angielski
  • Drugi język obcy : język niemiecki lub hiszpański do wyboru
  • Identyfikator grupy rekrutacyjnej : 1B,

Kryteria rekrutacyjne

• Pierwszy punktowany przedmiot: język polski
  • Drugi punktowany przedmiot:: matematyka
  • Trzeci punktowany przedmiot:: biologia
  • Czwarty punktowany przedmiot: chemia

Inne osiągnięcia ustalone przez dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej

• Wzorowe zachowanie
  • Stała, udokumentowana działalność na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu - aktywna współpraca z domem dziecka, hospicjum, schroniskiem dla zwierząt, organizacjami charytatywnymi itp.
  • Wyróżniająca, udokumentowana działalność na rzecz środowiska szkolnego, zwłaszcza w międzyszkolnych organach samorządów młodzieży, samorządzie szkolnym lub organizacjach młodzieżowych

Wszystkie klasy będą miały możliwość dobrania trzeciego przedmiotu rozszerzonego od klasy II spośród: chemia, historia, WOS, fizyka, geografia, biologia, j. angielski