Informatyka

Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej, którego laureaci mogą zdobyć indeks na kierunek studiów Geoinformatyka, który posiada certyfikat Studia z Przyszłością oraz Laur Innowacji.

W załączniku znajdą Państwo oficjalny list Dziekana Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zapraszający do udziału w konkursie. Jest on adresowany jest głównie do uczniów zainteresowanych informatyką i jej innowacyjnymi zastosowaniami.

W ramach przygotowania do konkursu oferujemy bezpłatne wykłady i warsztaty przygotowawcze zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów Państwa szkoły.

Partnerem konkursu jest główny dystrybutor aplikacji biznesowych Google Maps w Polsce. W związku z powyższym, głównym wątkiem tematycznym będzie wykorzystanie tej właśnie nowoczesnej i popularnej technologii.

Więcej szczegółów o Konkursie oraz informacje o zapisach znajdą Państwo na stronie internetowej.

Serdecznie zapraszam,

Katarzyna Bargieł

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" rozstrzygnięty.

W dniu 14 listopada 2017r sześcioro uczniów klas 2 i 3 gimnazjum brało udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr".

Oto ich wyniki:

1. Aleksander Mikuś 52.5

2. Marcin Zarzycki 49,75

3. Michał Dryja 40

4. Jakub Trojanowski 35

5. Filip Michalski 32,5

6. Kamil Lenartowicz 27,25

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Grzegorz Bieganowski

Już są zapisy na XXIII Olipiadę Informatyczną

Witam informuję o olimpiadzie informatycznej dla uczniów naszej szkoły.

Olimpiada Informatyczna należy do czołowych olimpiad przedmiotowych w Polsce. Zewnętrzną miarą sukcesu każdego przedsięwzięcia są sukcesy jej uczestników. Co roku zwycięzcy danej edycji reprezentują Polskę w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej i innych międzynarodowych konkursach informatycznych. W klasyfikacji medalowej wszechczasów Polska zajmuje czwarte miejsce po światowych potęgach: Chinach, Rosji i USA. Finaliści Olimpiady należą do najlepszych studentów w uczelniach, w których studiują, a po skończeniu studiów stają się światowej klasy naukowcami, pracują w najlepszych polskich i światowych firmach informatycznych, jak też z powodzeniem prowadzą własne firmy informatyczne.

Zobacz więcej:http://www.oi.edu.pl/