Aktualności / komunikaty

Podręczniki na rok szkolny 2018/19

W razie wątpliwości co do podręcznika dla klas II i III  prosimy o kontaktowanie się z nauczycielem przedmiotu przez dziennik elektroniczny Librus

opis dokumentutypdata

Podręczniki dla klas I LO

50 kB

Podręczniki dla klas II LO

doc29-06-2018[ Pobierz ]
53 kB

Podręczniki dla klas III LO

51 kB

Podręczniki dla klas III Gim

40 kB
Gala finałowa projektu 'Słowa mają moc"

Zakończył się tegoroczny projekt "Słowa mają moc".

W czasie uroczystej gali w hotelu Wrocław nasi uczniowie zaprezentowali innowacyjny pomysł - aplikację mającą ułatwić życie młodym mieszkańcom naszego miasta.

W nagrodę otrzymali voucher upominkowy uprawniający do odwiedzenia jednego z pokoi w Live Escape Game Piwnica Quest.

Zapraszamy do kolejnej edycji rozpoczynającej się we wrześniu.

Spływ pontonami do Barda

5 czerwca to Światowy Dzień Środowiska. Tego dnia zamiast siedzieć w budynku szkolnym popłynęliśmy pontonami Przełomem Bardzkim. Jest to środkowy, najbardziej malowniczy odcinek Nysy Kłodzkiej o długości 14 km pomiędzy Ławicą a Bardem. Ze względu na swój urok i historię powstania przełom ten nazywany jest Cudem Sudetów. Rzeka w tym miejscu przecina Góry Bardzkie kilkoma meandrami, wcina się zbocza gór tworząc przełom o głębokości 150 metrów! Zapraszamy na fotorelację.

Wolontariat na zawodach lekkoatletycznych

Wolontariusze z naszej szkoły jak zawsze spisali się wzorowo podczas zawodów lekkoatletycznych na Stadionie Olimpijskim dla klas I-IV szkoły podstawowej. W tak upalny dzień dzielnie pomagali sędziom na stanowiskach poszczególnych dyscyplin.

Dolnośląski Kongres Samorządów Uczniowskich

We wtorek (04.05) SU naszej szkoły wziął udział w Dolnośląskim Kongresie Samorządów Uczniowskich zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia. Spotkanie odbyło się na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem Kongresu było wypracowanie uniwersalnego modelu działania samorządów uczniowskich z całego województwa , mając na uwadze potrzeby społeczności szkolnych.Tegorocznym tematem Kongresu była ''Aktywizacja młodzieży w SU-po co i jak jej dokonać?'' Znaleźliśmy się wśród kilku szkół, które zaprezentowały działalność i roczny dorobek pracy w Samorządzie Uczniowskim. Skupiliśmy uwagę uczestników Kongresu nad realizacją i sukcesem jaki odnieśliśmy w ogólnopolskim projekcie Orzeł Biały-nasza duma'' W przerwach była okazja do poznania się ,wymiany doświadczeń między młodzieżą i opiekunami SU nt. działalności szkolnej, organizowanych  akcjach i przedsięwzięciach.

Wyróżnienie w międzyszkolnym Konkursie Poetyckim Weź słowo do ręki

Agnieszka Kargul z klasy IB otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym Konkursie Poetyckim Weź słowo do ręki organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław – Krzyki przy ul. Powstańców Śląskich. Prace oceniało profesjonalne jury  pod przewodnictwem wrocławskiej poetki Ewy Sonnenberg (na zdjęciu razem z laureatką – Agnieszką Kargul). Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 maja 2018 roku w Klubie Proza, działającym przy Wrocławskim Domu Literatury.

Serdecznie gratulujemy!

Joanna Sławczyk

Wymiana szkolna z Rivoli, Włochy

11-18 maja gościliśmy w naszej szkole grupę Włochów z Rivoli, k/Turynu, w ramach wymiany szkolnej.

Goście zwiedzili Rynek i Ostrów Tumski, Hydropolis, Halę Stulecia, Afrykarium, Panoramę Racławicką a także uczestniczyli w spływie pontonowym Przełomem Bardzkim.

Mieszkając w gościnnych domach naszych uczniów, poznawali nasz język,  polską historię, kulturę i obyczaje. Trudno było się rozstać ale jest szansa, że przyjaźnie, które się zawiązały będą trwać długo.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  i filmików: link