Zespół Szkół nr 19

we Wrocławiu
 
Menu
Dla gimnazjalistów
Kalendarz szkolny
Rok szkolny 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Korowód Nadziei

Szkolna liga lekkoatletyczna

Zajęcia integracyjne w LO XI

Wrocławski program wspierania uzdolnionych PROMEVERE TALENTA

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia 

XX Dolnośląski Festiwal Nauki 2017

Zawody w boule

Wymagający nauczyciel to lubiany nauczyciel

Nagroda prezydenta Wrocławia

Szkolne otrzęsiny

Przygotowanie do Święta Patrona Szkoły

Święto Patrona

Mistrzostwa Szkoły w Szachach

Wycieczka do huty szkła

Bieg wild run

 Radosna Parada Niepodległości

Konkurs angielski

Mistrzostwa Wrocławia Gimnazjum i Liceum w Szachach

Kampania edukacyjna HIV/AIDS

Obchody Święta Niepodległości 

Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

XX Konkurs Plastyczny

Licealiada w siatkówce

Pokaz mundurów 

Uroczystość upamiętniająca ofiary stanu wojennego

Made in Wroclaw 

V Mikołajkowy Turniej w Bule

Kiermasz Wigilijny  

Athletic Sport Winter Cup 2017

 Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce

Polonez dla Fredry

Zawody w tenisie stołowym 

Onkologika

Nasi uczniowie na UW

Targi edukacyjne

Destination Imagination

Destination Imagination cd

Destination Imagination cd1

Destination Imagination cd2

Ośmiu Wspaniałych

Bieg

Dzień Zdrowia Kobiety

Dni OtwartE Uniwersytetu Medycznego

Biegi przełajowe

Biegi przełajowe2 

Dni poezji śpiewanej

Zajęcia biblioterapeutyczne

VII Wojewódzki Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim

78 rocznica zbrodni katyńskiej

Test coopera

Orzeł Biały

Wiosenny Turniej Szachowy dla Gimnazjalistów

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

Orzeł Biały Nasza Duma

Goście z Włoch

Aktualności / komunikaty

Wycieczka w ramach Koła Miłośników Wrocławia

W  sobotę 19.05.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 19 w ramach Koła Miłośników Wrocławia uczestniczyli w wycieczce żółtym szlakiem dookoła Wrocławia im. doktora Bronisława Turonia na odcinku obejmującym  zachodnie osiedla miasta: Jerzmanowo, Złotniki i Leśnicę.Na szlaku wycieczki młodzież zwiedzała m.in. zabytkowe kościoły na osiedlu Jerzmanowo. Szczególnie interesujący był - otoczony obronnym murem - średniowieczny kościół św. Jadwigi.Następnym etapem wędrówki był Park Złotnicki, w którym młodzież zatrzymała się na dłuższy odpoczynek. Park Złotnicki to park położony na osiedlu Złotniki częściowo w dolinie  rzeki Bystrzycy. Park obejmuje powierzchnię ok. 20 ha. Położony jest w obrębie ulic: Złotnickiej, Żwirowej i Solińskiej. Obszar, na którym leży park objęty jest strefą ochrony konserwatorsko-archeologicznej. Na terenie parku odkryto dwa grodziska wczesnośredniowieczne z ok. IX - XI wieku. Utworzone również zostały ciekawe elementy krajobrazowo-przyrodnicze: staw parkowy, niewielkie cieki o charakterze melioracyjnym z kładkami oraz polany. W parku znajdują się pomniki przyrody – 9 dębów szypułkowych. Na zachodnim skraju parku, przy ulicy Żwirowej, w pobliżu Kładki Złotnickiej, znajduje się pomnik upamiętniający mieszkańców Goldschmiede ( przedwojenna nazwa Złotnik) poległych w czasie I wojny światowej.Ostatnim etapem wycieczki było osiedle Leśnica, do którego trasa wiodła uroczą uliczką od strony południowo – wschodniej. W Leśnicy młodzież zwiedziła zamek zapoznając się z jego historią i odbyła krótki spacer w otaczającym go parku. Cel i zakres programowy wycieczki był w pełni zrealizowany, głównie dzięki sprzyjającej słonecznej pogodzie. Fotorelacja.

            Organizator : Andrzej Starużyk

Dzień Europejski 2018 W ZS NR 19

Dnia 18.05 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja imprezy – DZIEŃ EUROPEJSKI, w  tym roku pod hasłem „Europejskie Specjały”.  Szkolny hol zamienił się na kilka godzin w jeden wielki stół pełen smakowitych dań z Europy. Ucztowali uczniowie, nauczyciele, a także nasi goście z Włoch, którzy również przygotowali pyszne dania kuchni włoskiej.  Każdy, kto miał ochotę na smaczną przekąskę, musiał  rozwiązać jedno zadanie „Quizu o Europie”. Na stole nie zabrakło również smacznych dań kuchni polskiej, greckiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i wielu innych, które przygotowali uczniowie klas I i II,  samodzielnie lub pod okiem wychowawców. Można było także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o przeróżnych specjałach z wystawy plakatów, które wykonali uczniowie. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom i nauczycielom i zapraszamy za rok! Tymczasem zajrzyjcie do fotogalerii z tej imprezy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

 Monika Cieślak

 

Apel Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty

 

Już po raz dziewiąty młodzież wrocławskich szkół wzięła udział w akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą -  MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Dla uczniów jest to bardzo dobra lekcja patriotyzmu oraz możliwość zapoznania się z historią naszego narodu. Zapraszamy na fotorelację.

 

 

„Wrocławskie Spacery Krajoznawcze”

 

Uczniowie naszej szkoły z Gimnazjum nr 20 brali udział w kolejnym XXIII  rajdzie turystyczno – krajoznawczym „Wrocławskie Spacery Krajoznawcze” organizowanym co roku  przez Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu. Tegoroczne „Spacery” odbyły się w środę 16 maja 2018 r. pod hasłem ,,WROCŁAWSKA WENECJA”.Drużynę tworzyli  uczniowie z kl. 2: Michał Dryja, Aleksander Mikuś, Wiktoria Szafran,  Jakub Trojanowski  i Marcin Zarzycki oraz z kl. 3a: Kamil Lenartowicz. Młodzież otrzymała mapkę z trasą spaceru i miejscami punktów kontrolnych, w których wydawano karty zadań do wykonania. Uczniowie  musieli wykazać się m.in. wiedzą na temat wysp odrzańskich, bulwarów, mostów, dopływów Odry, kanałów i śluz w obrębie  miasta. Na zakończenie imprezy otrzymali dyplom uczestnictwa w rajdzie.

                                                                                                                                                                               Opiekun drużyny

                                                                                                                     Andrzej Starużyk

 

Wizyta sędziego Tomasza Zawiślaka

Uczniowie naszego Liceum w bieżącym semestrze uczestniczą w Programie Edukacji Prawnej prowadzonym przez Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia".W ramach programu zajęcia przybliżające prawo karne były prowadzone przez pana sędziego Tomasza Zawiślaka (na zdjęciu).Odbyły się także spotkania odnoszące się do prawa cywilnego oraz zajęcia dotyczące ochrony praw autorskich w Sieci.

"Orzeł Biały Nasza Duma"

Odebranie nagrody za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Biały Nasza Duma", które odbyło się w Senacie w Stolicy. Wyróżnienie jak już wcześniej pisaliśmy otrzymała nasza uczennica Paulina Klisowska, jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy Ci Paulinko dalszego rozwijania swojej pasji fotograficznej i wielu, wielu takich sukcesów. Zapraszamy na fotorelację. 

Spotkanie z Panem Szymonem Grysiem Spotkanie z Panem Szymonem Grysiem innowatorem w ramach projektu "Słowa mają moc"

 

 

Spotkanie poprowadził pan Szymon Gryś, absolwent LO nr XI we Wrocławiu, współzałożyciel i członek zarządu firmy Space is More, która swoją genezę ma w zespole badawczym Politechniki Wrocławskiej. Obecnie prowadzi wiele projektów dla inżynierii przemysłu kosmicznego. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, związanych z analogowymi misjami kosmicznymi. Firma zdobyła wiele wyróżnień w konkursach międzynarodowych. Pan Szymon Gryś jest bardzo zaangażowany również  w działania edukacyjne, prowadzi zajęcia w zakresie nauk inżynieryjnych, motywacji i tworzenia  kreatywnych zespołów.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Lalce Bolesława Prusa rozstrzygnięty!

 

23 kwietnia 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Lalce Bolesława Prusa. Najuważniejszymi czytelnikami powieści okazali się:

1.      Natalia Jasińska z klasy IIS

2.      Wiktoria Piotrowska z klasy IIA

3.      Mikołaj Hołownia z klasy IIA.

 Gratulujemy Zwycięzcom!

 

 

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Dnia 27 kwietnia 2018 odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Pod opieką Pani Moniki Wróblewskiej uczniowie klasy 2A przygotowali dla maturzystów i grona pedagogicznego scenkę komediową, a piłkarze z 2P pod okiem Pana Wojtka Gąsiewskiego, krótki pokaz z piłkami nożnymi. Oprócz tego Monika Kwaśniewska z klasy 1 B zaśpiewała utwór Rise Up Andry Day. Dyrekcja wręczyła dyplomy i nagrody dla najlepszych uczniów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami

 

"Orzeł Biały-nasza duma"

      Paulina Klisowska z klasy 1A zajęła I miejsce w okręgowym konkursie plastycznym "Orzeł Biały - nasza duma" i odebrała dyplom od Pani Senator Barbary Zdrojewskiej. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Jury zebrało się 23.03.2018 w składzie znaleźli się:

1. Barbara Zdrojewska- Senator RP

2. Prof.  Jacek Szewczyk -Dziekan Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

3. Dr. Sylwia Świsłocka- Karwot-wykładowca w instytucie Historii Sztuki U.Wr

4. Pani Marta Bartos - Dyrektor biura senatorskiego Barbary Zdrojewskiej

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )